Embed

24.Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarmısak Festivali

Taşköprü Belediyesi’nin bu yıl 24. gerçekleştirdiği, Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali, 5 Ağustos tarihinde coşkuyla başladı. Festival, 8 Ağustos Pazar günü sona eriyor.

Festival’in 5 Ağustos tarihinde gerçekleşen açılışına, Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Eski Devlet Bakanı İstanbul Bağımsız Milletvekili Murat Başesgioğlu, Kastamonu Milletvekilleri Hasan Altan ve Mehmet Serdaroğlu, Demokrat Parti genel Başkan Yardımcıları Ufuk Söylemez ve Ahmet Uyanık, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bahri Gökçebay, Taşköprü Kaymakamı Ayhan Kartlı, Kastamonu Eski Milletvekili Mehmet Yıldırım, Emekli Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Atilla Ateş, Kastamonu Dernekler Federasyonu (Kas-Der-Fed) Genel Başkanı Selami Çelebioğlu ile çok sayıda davetli katıldı. 

İlk olarak ilçeye adını veren tarihi köprünün önüne yeni yapılan sarımsak heykelinin

kurdelesinin kesilmesinin ardından, festival kurdelesi kesildi.

Program, yöresel ürünlerin sergilendiği stantların gezilmesi ve kortej yürüyüşüyle devam etti.

Daha sonra, kortej eşliğinde üstü kapanan pazar yerinin ve 1. Polmpeiopolis Tarım ve

Hayvancılık Fuarı'nın açılışı yapıldı.

Tarkan’nın da sahne aldıgı festivale, Romanya, Litvanya, Montenogro, Cezayir ve İspanya gibi yabancı folklor ekipleri de katılıyor. Festivalde 7 Agustos cumartesi günü akşamı da ünlü sanatçı Bengü ve Hasan Yılmaz konser verecek. Sarımsak Festivali pazar günü akşamı Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçılarının vereceği açık hava konseri ile sona erecek.

 

 

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !